понеділок, 3 березня 2014 р.

Незвичайні риби


Представляємо  цікавих і незвичайних представників класу Риби.

      1. Риба-клоун

        Яскраво забарвлені амфіпріони  є справжніми клоунами коралових рифів.
Великі хижі риби зовсім не проти поласувати маленьким амфіпріоном. Ворогів у неї вистачає – і акули, і скати, і губани, і вугрі, і риби-скорпіони… Є у клоунів і заступник. Це актинія – кораловий поліп, схожий одночасно на квітку і на медузу. У разі небезпеки рибка-клоун щодуху мчить до своєї рятівниці й ховається між її щупалець. Якщо переслідувач вчасно не пригальмує і доторкнеться до отруйних щупалець актинії – сам стане здобиччю для друзів.

       Рибка-клоун віддячує другу-актинії тим, що відганяє від неї довгорилу рибу-метелика. Інакше ця безцеремонна риба пообкушує кінчики актинієвих щупалець.
       Тим, хто хоче тримати амфіпріона в акваріумі, треба запам’ятати: рибки-клоуни доволі галасливі: з акваріума постійно лунатиме клацання, бурмотіння та інші несподівані звуки.
        Місце проживання: Червоне море, Індійський океан і тропічна частина Тихого океану.

2. Риба-метелик

      Риба-метелик  або пантодон — вид прісноводних риб. У природі зустрічається в тропічній Африці, використовується як акваріумна риба.
      Приводом для назви цієї рибки послужили її великі грудні плавці, які нагадують крила, а також здатність, вистрибуючи з води, пролітати невеликі відстані в повітрі. Дальність польоту планеруючої риби-метелика не перевищує 2-3 м. Велику частину часу риби-метелики плавають на самій поверхні, підстерігаючи комах, що впали у воду. Але іноді в гонитві за здобиччю, що відлітає, вони вискакують з води.

3. Риба-їжак
        Поширена вона в усіх тропічних морях. У разі небезпеки риба-їжак наповнює повітрям або водою спеціальний мішечок, що відходить від шлунка, і роздувається. Витягнута з води риба швидко набуває форми кулі. Окрім того риба-їжак вкрита гострими ядовитими колючками, які при роздуванні встають сторчма і надають рибі загрозливого вигляду. Якщо її кинути у воду, вона ще якийсь час плаватиме догори черевом, а потім, із шумом випустивши повітря, піде на дно. Риба, що роздулася, є практично невразливою для хижаків.
        Жителі Океанії та Китаю виготовляють із надутих і висушених риб – їжаків ліхтарики.

4. Риба – крапля
Ця риба мешкає біля берегів Австралії й Тасманії. Передня частина голови риби – краплі дещо скидається на людське обличчя, що завдяки трохи опущеним куточкам губ завжди має сумний вигляд.  Харчується ця риба дрібними безхребетними. Коли зголодніє, плаває з відкритим ротом, чекаючи, що здобич сама потрапить туди. На відміну від інших жителів глибин, які викидають ікру в товщі води, риба – крапля акуратно відкладає її на дно. Поки ж мальки не з’являться на світ і не стануть самостійними, прикриває кладку своїм тілом.

Немає коментарів:

Дописати коментар