Нагадаю, що усі живі організми на Землі об᾿єднані у 5 царств живої природи: Бактерії, Віруси, Рослини, Гриби, Тварини.
Царство Рослин налічує більше 500 тисяч видів, усі вони різняться розмірами, кольором, місцем проживання. Перш за все, рослини – це організми, що здатні переробляти енергію сонячного проміння в будівельний матеріал для своїх клітин. Цей складний процес називається – фотосинтез. Він відбувається в особливих структурах рослинних клітин – в хлоропластах, що включають в себе пігмент хлорофіл. Саме цей пігмент фарбує листя рослин в зелений колір.
Органами рослин є корінь, стебло, лист, квітка та плід.
Говорячи про рослини, ми відмічаємо різницю в їх зовнішньому вигляді. Зовнішній вигляд рослин називається життєвою формою.
То ж розглянемо різні життєві форми рослин:
1. Дерева – це рослини, для яких характерна наявність багаторічного твердого cтовбура.
1. Дерева – це рослини, для яких характерна наявність багаторічного твердого cтовбура.
2. Кущі – друга життєва форма рослин. На відміну від дерев мають декілька стовбурців: їх пагони розгалужуються біля поверхні землі, а головний стовбур відсутній. Низькорослі рослини, у яких здеревіле, розгалужене кореневище заховане під землею – це кущики.
3. Трави – це однорічні чи багаторічні рослини з соковитими м’якими пагонами. За несприятливих умов навіть у багаторічних трав надземна частина відмирає, залишаючи під землею кореневище. Це забезпечує ріст пагонів у майбутньому сезоні. Трави найчастіше невисокі, хоча трапляються виключення (папірус – до 7 м, банан – до 15 м).
Цікавинки:
Банан та ананас теж трав᾿янисті рослини!!!
Немає коментарів:
Дописати коментар