четвер, 26 грудня 2013 р.

  Як святкують Новий Рік в різних країнах світу


     Новий Рік — одне із найзагадковіших свят, і не тільки тому, що його очікування й святкування пов’язане зі світом добрих казок і магії, але ще й тому, що в загальнолюдській культурній традиції це, мабуть, єдина подія, яка щорічно протягом століть відзначається у всіх країнах на всіх континентах. 

Як святкують Новий Рік у Китаї

      Надзвичайно пощастило китайцям: вони святкують Новий Рік аж кілька днів поспіль. До того ж не 31 грудня, а щороку по-різному, адже живуть за особливим, місячним календарем. Китайці cвято Нового Року пов’язують з зимовим новим місяцем і випадає воно на період між двадцятими числами січня та лютого. Це свято має назву Чуньцзе і вважається святом початку весни.
     У Китаї Новий Рік — це свято світла. Люди запалюють ліхтарі та проходять вулицями міста, освітлюючи шлях новому року. Китайці вірять, що в їхній країні скрізь живуть злі духи. Тому, щоб у новорічну ніч, поки люди святкують і розважаються, ці духи не заповзли до їх осель, напередодні заліплюють усі вікна та щілини папером. А усіляку нечисть відлякують веселими та гучними хлопавками, петардами та феєрверками. Втім, люди прагнуть захистити від злих духів не лише оселі, а й своїх дітлахів. У новорічну ніч батьки дарують дітям загорнені у червоний папір монетки. Вважається, що такий подарунок не тільки чудово оберігає, а й принесе достаток у майбутньому. Кожен день Нового Року китайці святкують по-різному. У перший день — славлять своїх предків та дякують богам за здоров'я родичів. На другий — ходять у гості до батьків з подарунками та смачними стравами. Але найдивніше святкують жителі Китаю третій день Нового Року: вони вважають, що саме у цей час домашні миші видають заміж своїх дочок, тож треба лягти спати якомога раніше, аби не заважати мишкам проводити пишні весілля.

Як святкують Новий Рік в Італії

     Італійці на Новий Рік не лише смачно їдять та багато танцюють. Рівно о дванадцятій годині ночі усі жителі Італії відчиняють вікна і починають викидати на вулицю старі речі. Це може бути поламаний стілець, стара куртка або навіть шафа! Італійці вважать, що на Новий Рік просто необхідно позбутися речей, які вже віджили своє та вже добре послужили своїм хазяям.
     24 грудня малюків відвідує Баббо Натале — місцеве найменування Діда Мороза, за ним прилітає старенька відьмочка Бефана, яка розносить дітям різноманітні солодощі. Вона літає на мітлі від будинку до будинку з великим мішком цукерок та наповнює ними панчохи, що діти підвішують до новорічної ялинки. Ось тільки якщо хлопчик чи дівчинка погано поводились протягом року, Баббо Натале не прийде до них, а відьмочка Бефана подарує чорну вуглинку.



Як святкують Новий Рік у Швеції

     Новий рік у Швеції святкують не один, а кілька днів. Починається все з того, що шведи вивішують у своїх вікнах мерехтливі зірочки з паперу. Це створює в кожному місті та містечку незабутню атмосферу свята.
     Перед Новим Роком діти обирають королеву світла — Лютецію. Її вбирають у прекрасну білу сукню, а на голову надягають корону із запаленими свічками. Лютеція повинна не лише радувати оточуючих своєю красою, вона має принести подарунки дітлахам і ласощі домашнім тваринкам: кішці — вершки, собаці — цукрову кісточку, віслюку — морквинку. Шведи полюбляють святкувати Новий Рік у компанії друзів, тому влаштовують гучні та веселі вечірки, де немає пишної вечері, а лише традиційний «шведський стіл». У жодному будинку вночі не гасять світло, щоб вулиці усього міста були яскраво освітлені й свято розливалося довкола. А ще на щастя шведи б'ють посуд об двері своїх сусідів. Проте не варто робити цього вдома, в нашій країні, адже ваші сусіди, напевно, не знають такої традиції і можуть образитись.

Як святкують Новий Рік у Франції

     Французи, як і інші народи, прикрашають до свята ялинку. В стародавні часи вони вішали на її гілочки яблука та цукерки, зараз же прикрашають звичайними іграшками, а на підлогу ставлять сантони — дерев'яні або глиняні фігурки. До того ж французи страшенно люблять солодощі. У новорічний пиріг вони часто запікають біб. Той, кому дістався такий сюрприз, стає «бобовим королем». Це означає, що друзі та родичі повинні виконувати його жартівливі забаганки протягом усього новорічного вечора.

Як святкують Новий Рік у США

     Жителі США починають готуватися до Нового Року вже з кінця листопада, після Дня подяки. Підготовка до цього свята ведеться одночасно з підготовкою до Різдва.
Наприкінці листопада в Нью-Йорк привозять величезну ялину і встановлюють її на Рокфеллер-плаза. Ця церемонія давно стала доброю традицією, подивитися на установку лісової красуні збираються тисячі людей, серед них, звичайно ж, багато дітей. У Нью-Йорку ж і проходить основне новорічне гуляння. На Таймс-сквер збираються натовпи народу.
      Американці завжди дарують на Новий Рік і Різдво багато подарунків, причому робити покупки починають вже на початку осені. У Новий Рік всі вітають один одного, бажають щастя і процвітання, дарують листівки і подарунки. Свої будинки і подвір’я американці прикрашають вогниками, встановлюють ялинки.
      Подарунки американським дітям у це свято дарує Санта Клаус. Це повнуватий дідок невисокого зросту з білою бородою. Він одягнений у червону куртку, червоні шаровари, а на голові у Санти ковпак. У будинок до дітей Санта Клаус проникає через трубу в каміні. Подарунки Санта залишає в шкарпетці, дбайливо залишеній діточками біля каміна.

Як святкують Новий Рік у на Кубі

      Куба відзначає Новий Рік, як, втім, і всі інші свята, дуже весело. Перед настанням Нового Року кубинці наповнюють всі глечики, відра, тази і миски водою і, коли годинникова стрілка завмирає на цифрі «12», воду виливають з вікон. Це означає, що старий рік йде і йому бажають світлого, як вода, шляху. І ще: з боєм годинника у новорічну ніч кожен повинен з'їсти по виноградині. Дванадцять ударів — дванадцять виноградин на щастя! При світлі смолоскипів, феєрверків вся Куба бере участь у карнавалах, танцює та співає.

За матеріалами інтернет-мережі.

Немає коментарів:

Дописати коментар