пʼятниця, 31 січня 2014 р.

Незвичайні тваринки


Єхидна австралійська






Австралійська єхидна вкрита колючками, як і дикобраз, але за типом живлення вона швидше нагадує мурахоїда.
Австралійська єхидна харчується термітами і мурашками. Мурашки приклеюються до язика, і єхидна втягує їх у рот. Єхидна не має зубів, тому тварина подрібнює корм роговими зубчиками, що вкривають основу язика і піднебіння. За допомогою язика єхидна заковтує також камінчики і землю, які сприяють подрібненню корму в шлунку. Єхидна вирушає на годування зазвичай рано-вранці та в сутінках. Якщо панує нестерпна спека, то єхидна виходить з укриття тільки вночі. Свою здобич єхидна знаходить за допомогою прекрасного нюху. Вона обнюхує лісову підстилку і купи листя, звідки викопує термітів і мурашок.
ЧИ ТОБІ ВІДОМО, ЩО...
1.У разі небезпеки австралійська єхидна згортається в кулю, як це робить відомий нам їжак.
2.Єхидни, подібно як і люди, належать до нечисленної групи ссавців-довгожителів, які можуть прожити більше 50 років. Така довга тривалість життя є дуже нетиповою для такої маленької тварини.
3.Качконіс і єхидна, що живуть в Австралії, є єдиними ссавцями, що відкладають яйця.

 Качкодзьоб


Зовні качкодзьоб нагадує крота з качиним дзьобом і сплощеним хвостом, схожим на хвіст бобра. Качкодзьоб - один із трьох реліктових видів яйцеродних ссавців.  Проживає  на  берегах струмків, річок і озер в Східній Австралії.  Його найближчі родички, що належать до ряду однопрохідних - єхидни та проєхидни, які також мешкають в Австралії.
Качкодзьоби живуть у наземних норах по берегах річок з повільною течією. Вони ведуть напівводний спосіб життя, оскільки здобич ловлять у воді, а решту часу проводять на суші. Щоб зберегти качкодзьоба від зникнення, необхідно стежити за чистотою річок, в яких він полює.
Ці тварини полюють на дрібну живність: личинок комах, молюсків і ракоподібних. Очі і вушні отвори качкодзьоба під час підводного занурення затуляються шкірною складкою. Качкодзьоби знаходять здобич за допомогою дзьоба, вкритого дуже чутливою шкірою. Ним він перевертає камені і обстежує затонулі стовбури дерев на предмет наявності їстівної живності. Спіймана здобич разом з піском, гравієм і залишками рослин поміщається в защічні мішки. 3 туго набитими щоками качкодзьоб піднімається на поверхню, випльовує неїстівний вміст і подрібнює здобич роговими пластинками.


Панда велика
 Забарвлення хутра великої панди біле, але панда має чорні плями навколо очей, чорні вуха і лапи. Панди - найполохливіші і найрідкісніші тварини у світі.
Незважаючи на те, що велика панда належить до ряду хижих, харчується ця тварина в основному рослинною їжею. До складу раціону великої панди входять тонкі паростки бамбука, а також інші рослини і бульби. Якщо бамбук виявляється єдиним доступним джерелом їжі, панда може проводити за їжею половину дня. Бамбук містить мало поживних речовин, тому тварина, щоб насититися, поїдає біля 20 кг зеленої маси на день. Великі панди руйнують гнізда птахів, поїдають їхні яйця, ловлять комах, гризунів.
Панди знаходиться на межі зникнення. У природі залишилось близько 700 панд, ще приблизно 120 — у зоопарках. Зображення великої панди прикрашає емблему Міжнародного Союзу охорони природи.
Велика панда живе лише в гірських лісах Південного Китаю.


Лінивець
 Лінивці - це беззахисні тварини, що висять усе життя униз спиною на гілках дерев.
Шерсть лінивця жорстка із зеленуватим відтінком — від водоростей, що поселилися в ній. Багато й інших поселенців у смуху тварини: жуків, кліщів, яєць і гусениць метеликів. Винищення лісів призводить до скорочення чисельності лінивців.
    Поїдають листя, так що їжа у них поряд і поспішати нікуди. У лінивця пальці зрослися, на них міцні довгі кігті — щоб краще висіти. Серце у лінивця б'ється дуже повільно, дихає він один раз за 3, а то й за 8 секунд. Народжують одне дитинча, висячи на гілці дерева. Маля переповзає по животу до сосків і висить разом з матір'ю близько місяця.


Більше цікавого про живий світ на  zoolog.com 

понеділок, 27 січня 2014 р.

Цікаве про назви місяців

Лютий     

      Назва лютий закріпилася за місяцем у кінці минулого століття. Адже він люту вдачу має. Пронизливі сніговії, колючі морози, вітри й перемети - все це лютий. 


      Крім офіційної назви місяця «лютий», у народі існує чимало інших назв. Більшість їх характеризує сувору і вередливу вдачу місяця – «сніжень», «лютий», «крутень», «зимобор», «бокогрій», «криводоріг», «межень» (тобто той, що межує з весною), «казибрід», «казидорога» (від слова казитися»).

пʼятниця, 24 січня 2014 р.

Цікаве про назви місяців

Січень



       Січень. Інші його назви: тріскун, сніговик, льодовик, просинець. У січні сікли ліс, готували ділянки під поля. Існує й інше припущення, що “січень” – від “мороз січе”.
      Січень хоч і започатковує рік, але після грудня вважається другим місяцем зими, і отже, є чи не найхолоднішим. Не випадково, що в народі з цього приводу існує чимало прислівїв та приказок. Одне з них стверджує: „Січень снігом січе, а мороз вогнем пече”. Воно й не дивно, адже за своїм характером це місяць дивних контрастів. Чи не тому про нього мовиться: „Сонце хоч і блищить, проте й мороз тріщить”. Саме на січень, який пересікає зиму, припадають водохрещенські морози, що стали символом зимової холоднечі. Відтак серединний період, що ділить зиму (січе) навпіл, на думу деяких мовознавців, і дав назву місяцеві.
      За іншими свідченнями, наші пращури заготовляли лісоматеріали для зведення осель взимку, коли дерево „спало”, перебувало в стані спокою. Вважалося, що зведене з такого матеріалу житло довговічніше, краще зберігає тепло, його не точить шашіль, і в нього не влучають блискавки. Відтак сезон лісосік, який припадав на другий зимовий місяць, і прислужився його первісній назві – “Съчень”.

вівторок, 21 січня 2014 р.

День Соборності України

 

      21 січня будемо говорити  про День Соборності України – свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві.

понеділок, 20 січня 2014 р.

Міжнародний день обіймів

     

      21 січня любителі незвичайних свят можуть відзначати Міжнародний день обіймів, який був вигаданий американцями в 1986 році. Спочатку це свято вважалося національним, але дуже швидко ідею Сполучених Штатів Америки підхопили у всьому світі.  Цього дня обійми  вважаються просто обміном душевним теплом.
       Існують і «наукові» обґрунтування користі обіймів: доброзичливі дотики підвищують імунітет, стимулюють центральну нервову систему, підвищують у крові рівень гемоглобіну, а також іншого гормону — окситоцину, що викликає доброзичливе ставлення до інших людей.
        Вірджинія Сатир, відомий американський психолог, стверджує: людині для життя необхідно не менш як чотири дотики, для підтримки і нормального настрою — вісім обіймів, а для росту і міцного здоров̕ я  — дванадцять.
      Дружні обійми не тільки зменшують нервове напруження, депресію та страхи, а й здатні їх усунути.



За матеріалами інтернет-мережі.

неділя, 19 січня 2014 р.


Словникові слова, значення, вимову і написання яких учні повинні засвоїти у 1 класі:

бабýся, бджолá, вирáзно, влíтку, ворóта, гýмка, ґáнок, ґрунт, ґýдзик, джміль, дзúґа, дзьоб, дідýсь, зáгадка (і загáдка), зозýля, ім'я́, їжáк, кватúрка, Кúїв, лелéка, лінíйка, ля́лька, новúй, óлень, олівéць, папíр, парасóлька, пóдруга, посерéдині, Украї́на, украї́нська, фартýх, цукéрка, цýкор, я́кір (35).

субота, 18 січня 2014 р.

Моя Батьківщина

      Для маленьких українців існує Урядовий сайт для юних громадян - інтернет-проект, спрямований на дитячу та молодіжну аудиторію - це сайт Кабінету Міністрів України.

      На сторінках ресурсу Ви маєте можливість ознайомитися з структурою та історією державної влади в Україні, роботою Кабінету Міністрів та органів виконавчої влади. Також Ви можете дізнатися як захищати свої права, бути активним членом суспільства.
      Цікавим  для учнів є розділ Ігри та конкурси, де можна скласти пазл з областей України та дізнатися, які області знаходяться поряд. А у розділі Моя Україна ви дізнаєтесь більше про кожну з областей нашої Батьківщини.

вівторок, 14 січня 2014 р.

Любі друзі! Найближчими днями проводимо індивідуальний екзамен на знання табличок додавання і віднімання чисел в межах 10.



Математичні тренажери з інтернет-ресурсів для перевірки своїх знань:
(Щоб скачати, слід перейти на http://www.slideshare.net/julia_bogan/ss-30010896  , інструкція тут)


субота, 11 січня 2014 р.




Правила поведінки
для учнів

Кожен учень зобов’язаний:
1)приходити  охайним у шкільній формі  до  школи о 8 год. 10 хв;
2)вчасно готувати своє місце до уроку;
3)старанно вчитися, уважно слухати учителя, не відволікати однокласників на уроках;
4)при вході дорослого до класу привітати його, встаючи з місця; вітатися у коридорі з однокласниками, учителями, батьками;
5)бережно ставитися до шкільного майна та чужих речей;
6)зберігати свої речі в акуратному вигляді: зошити і книги – в обкладинках, портфель  висить  на  гачку;
7)сміття викидати до урн;
8)дотримуватися правил особистої гігієни, частіше мити руки;
9) на перерві спокійно спілкуватися з друзями, не кричати та не бігати коридором;
10) обережно  іти сходами, не штовхатися.                                         
ПАМ ЯТАЙ:
o  Мобільний телефон на уроці вимкнений!
o  Жувальну гумку залишай вдома!

вівторок, 7 січня 2014 р.

Повторення вивченого або що ми вивчали у першому семестрі.



Перед тим, як розпочати новий семестр, давайте пригадаємо те, що вивчили за чотири місяці першого класу. Дайте відповіді на запитання:

Навчання грамоти:
1. Що ми називаємо алфавітом?
2. Скільки букв в українській абетці?
3. Які бувають букви? А звуки?  Чим буква відрізняється від звука?
4. Які  букви  позначають тільки один голосний звук? А які  букви можуть позначати один або два звуки залежно від розташування у слові?
5. Яка буква наймолодша і  з’явилася у абетці тільки років з двадцять тому?
6. Які дві букви завжди позначають два звуки? А яка буква  позначає завжди м’який приголосний звук? Скільки голосних звуків в українській мові?
7. Які бувають речення в залежності від того, про що у них  говориться? Які речення ми називаємо розповідними, питальними, спонукальними?
8. Який літературний твір ми називаємо казкою? Які бувають казки в залежності від того, хто їх написав? А в залежності від того, про що казки?
9. Що таке заголовок казки, персонажі, сюжет?

Математика
1. Яку науку ми називаємо математикою, геометрією?
2. Чим цифра відрізняється від числа?
3. Скількома цифрами ми користуємося  для запису чисел? Як називають ці цифри?
4. Які  числа ми називаємо одноцифровими, двоцифровими?
5. Яке найбільше одноцифрове число? Найменше двоцифрове число? Найбільше двоцифрове число?
6. Розряди двоцифрового числа.
7. Які числа називають круглими? Наведи приклади круглих двоцифрових та одноцифрових чисел.
8. Назви геометричні фігури. Яка найменша геометрична фігура? Що таке трикутник, чотирикутник?
9. Які два типи задач ми вивчили? Розкажи про них (задачі на знаходження суми та задачі на знаходження остачі).  
10. Як називаються числа при додаванні, відніманні?

Людина і світ
1. Що таке Конституція?
2. Коли ми відзначаємо день Незалежності України?
3. Що таке світовий океан? На скільки частин він поділений сушею (материками) або скільки на Землі океанів?
4. Назви всі океани Землі, розкажи про них (за картою).
5. Назви материки Землі, розкажи про них.



З Різдвом Христовим!

  7 січня - Різдво Христове 

      Різдво Христове — велике християнське свято, день Народження Ісуса Христа -  Спасителя світу. Свято Різдва Христового вважається другим після Пасхи (Великодня) великим святом, хоча у багатьох католицьких країнах народне благочестя досі відводить йому головне місце серед свят.

Різдвяна легенда

      Цього дня сталася велика для всього християнського світу подія — народження Ісуса Христа у Вифлеємі (Ісус у перекладі з єврейської означає «спасіння»). Усі християни переконані, що Ісус Христос був посланий Богом на землю задля спокутування гріхів і спасіння людства. Старозавітні пророки провістили місце і час народження Спасителя світу — 5508 рік від створення світу. Отже, 7 січня — це день народження Сина Божого на землі. Від цього дня починається відлік часу.
     Згідно з переказами Євангелія, мати Ісуса Христа Марія та її чоловік Йосип жили в Назареті, а до Вифлеєму прийшли, виконуючи наказ правителя Августа з'явитися всьому населенню на перепис. Оскільки на перепис населення Римської імперії зібралося дуже багато людей, Марія та Йосип не змогли знайти місця для ночівлі, а тому їм довелося шукати прихистку в невеликій печері, де за поганої погоди зазвичай ховалися чабани. Там Марія і народила Сина Божого. Тоді янгол спустився з неба й повідомив чабанам, які в цей момент не спали, що Бог народився. Чабани перші прийшли вклонитися немовляті.          На небі засяяла Вифлеємська зоря, що сповіщала світу про народження спасителя та вказувала шлях до Царя всіх людей. За пастушками до печери з Марією та Ісусом Христом прийшли язичницькі мудреці й принесли Богу подарунки: золото, ладан і миро. Золото символізувало царську владу, ладан — Божу волю, смирно — долю пророка. До речі, саме тих давніх часів сягає традиція виготовляти вифлеємську зірку та прикрашати нею новорічну ялинку.
      Пославши свого Сина на землю, Бог-отець намагався показати людству важливість любові, добра, співчуття та взаєморозуміння між людьми. День народження Ісуса Христа — найбільш широко шанований день народження у світі. Люди різних соціальних верств, матеріального становища, переконань і поглядів не минають це свято своєю увагою.